TME² NEDİR? VİDEO ÖRNEK OLAY VERİ BANKASI KADROMUZ TUBİTAK DESTEĞİ İŞ BİRLİĞİ KURUMLAR MAKALELER KONGRELER KAYNAKLAR
ANA SAYFA LİNKLER İLETİŞİM
Açılar
DERS BİLGİSİ
ÖN GÖRÜŞME
DERS
SON GÖRÜŞME
ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ
UZMAN DEĞERLENDİRMESİ

Adobe Acrobat Reader için tıklayınız
  KULLANIM KILAVUZU
Websitemizden Nasıl Faydalanabilirsiniz?
Kullanım Kılavuzu için tıklayınız
  Tüm Videoyu Oynat
Şu an 3. Sınıf öğretmeni Sami BOZKURT'un ders videosunu izlemektesiniz.
YORUMLAR

Sami hocanın ders anlatımını gayet güzel buldum. Açılar kavramını çocukların seviyesine uygun vermiş. Açıların açılmaktan geldiğini vermesi ve çocukların parmaklarıyla açılar oluşturması kalıcılk açısından güzeldi. Yöntem olarak sadece sunuş değilde buluşu da kullanmış ve çocukları derste aktif kılmış. Bence gayet başarılı bir ders anlatımı. Hepimize ders anlatımında yardımcı olacak bir video arkadaşlar..
edaakılevi
09.04.2011 20:39:52


Derse girişte kazanımın verilmesi güdülemeyi sağlamıştır. Açı kavramının açmaktan geldiğini söyleyerek ve açı kavramını somutlaştırarak dikkati çekmiştir. Açı oluşturmaya verdiği somut örnekler kalıcılığı sağlaması bakımından iyidir. Birleşmeyen doğruların açı olmadığını vurgulayarak kavram yanılgısını önlemiştir. Cabri programıyla konuyu daha çok somutlaştırmış ve çocuklara programı kullandırarak çocukların derse etkin katılımı sağlanmıştır. Teknolojinin matematik dersine entegrasyonunu etkili bir şekilde yapmıştır. Öğretmenimiz genel olarak öğrencileri derste sürekli aktif kılmıştır. Derste sunuş ve buluş yöntemlerini etkili bir şekilde kullanmıştır. Sınıf yönetimi ve konuya hakimiyeti gayet iyiydi. Öğretmenlerimize faydalı olacak bir video olduğunu düşünüyorum…
Mehmet BELDEK
10.04.2011 16:35:57


3. sınıf öğrencileri somut işlemler döneminde olduğu için soyut kavramların, konuların anlatılması, açıklanması biraz zordur. Öğrenilenler ya ezberlenmekte ya da hiçbir şeyle ilişkilendirilmeden bir bilgi yığını olmaktan öteye geçmemektedir. Günümüzde benimsenen yaklaşımlarda öğrenilenlerin günlük yaşamla ilişkilendirilmesi, kullanılması ön görülmektedir. Gerçek öğrenmenin sağlanabilmesi için de bunun gerçekleştirilmesi gerekir.öğretmen, açı konusunu somut örneklerle öğrencilere anlatmıştır.Açı kavramını verdikten sonra dik açıdan yola çıkarak dar açı kavramını vermiştir. geometri tahtası ve geometrik şeritlerle yapılan uygulama konunun daha somut hale gelmesini sağlamıştır. öğrenciler dik açı, geniş açı, dar açıyı çizmiş ve geometri tahtasıyla geometrik şerit üzerinde göstermiştir. sürece kendileri katıldığı için kalıcı öğrenmelerin gerçekleştiğini düşünüyorum. kullanılan programın da konunun anlaşılmasında ve pekiştirilmesinde etkili olduğunu düşünüyorum. süreç içerisinde gerek programda gerekse promram öncesi yapılan uygulamalarda öğrencilerin sürece aktif katılımı sağlanmıştır. özellikle değerlendirme kısmında öğrencilerin kendilerinin oluşturtuğu açıları, çeşitleri bakımından adlandırması güzel bir uygulamaydı.
sevilay ramazan
25.04.2011 21:14:55


açı konusunu güzel anlatmış sami hocamız. burada benim dikkatimi çeken öğretmenin konuyu anlatırken hızlı konuşmaması ve buna mukabil kelimelerin çocuğun düzeyine uygun olması. bu yönüyle iyi bir konu anlatımı olmuş. bunun yanında açıklıktan giderek açıya ulaşması ve bunu günlük hayatla bağdaştırması daha kalıcı bir ders anlatımı olduğunu düşünüyorum. burada hocamız kullandığı bir gönyenin adını iletki olarak telafuz ediyor bu çocuklarda kavram yanılgısına yol açabilir. düzeltilmesi gerekir.dar açıları dik açı üzerinde vermesi güzel çocuk aradaki farkı bu şekilde daha net görebilir. elma modelinde geometri tahtası oluşturulmuş hoşuma gitti değerlendirme olarak güzel bir etkinlik. geometri çubukları da işlevsellik bakımından iyi olmuş.bilgisayar ve yansı da açı konusunu zihinlerde iyice yapılandırmış bulunuyor. fakat labaratuvarda geçen derste öğretmenin öğrencileri denetlemesi bazı durumlarda güç olabilir. burada öyle bir durum yaşanmıyor ama bütün öğrencilerin de yapabilip yamadıklarını göremiyoruz. öğretmenin kullandığı cabri gibi ya da geogebra gibi programlarım eğitim fakültesinde okuyan bütün öğrencilere öğretilmesi gerektiğini düşünüyorum. Gelecek açısından önemli bence. yayında ve yapımda emeği geçen teknik ekibe ve hocamıza teşekkürler. (iletki değil gönye)
Mahmut Miroğlu
03.05.2011 22:52:06

Yorum Ekle
Adınız
Email Adresiniz
Yorum
Teknolojinin Matematik Eğitimine Entegrasyonu