TME² NEDİR? VİDEO ÖRNEK OLAY VERİ BANKASI KADROMUZ TUBİTAK DESTEĞİ İŞ BİRLİĞİ KURUMLAR MAKALELER KONGRELER KAYNAKLAR
ANA SAYFA LİNKLER İLETİŞİM
Öteleme
DERS BİLGİSİ
ÖN GÖRÜŞME
DERS
SON GÖRÜŞME
ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ
UZMAN DEĞERLENDİRMESİ

Adobe Acrobat Reader için tıklayınız
  KULLANIM KILAVUZU
Websitemizden Nasıl Faydalanabilirsiniz?
Kullanım Kılavuzu için tıklayınız
  Tüm Videoyu Oynat
Şu an 6. Sınıf öğretmeni Özlem AYTUĞAN'ın ders videosunu izlemektesiniz.
YORUMLAR

Dersin başında öğrencilere gösterilen ve öğrencilerden istenen örnekler güzeldi. Günlük hayatla bağdaşım kurulması öğrencilerde kalıcı öğrenmeyi sağlar. Öğretmenin sınıfı bu derste öğreneceklerinin daha sonra öğrencilere faydalı olacağını söyleyerek güdülemesi çok güzeldi. Öğrencilerin dikkati canlı tuttu. Geogebra pogramını kullanarak öğrencilerin aktif olduğu bir ders işlemeleri, her öğrencinin program sayesinde yaparak öğrenmesi etkili bir öğretim gerçekleşmesini sağlamıştır.
F. Özge İritaş
07.04.2011 23:02:04


derste verilen örnekler öğrencinin konuya güdülenmesini sağlayıp öğretmen tarafından sorulan düşünmeye dönük sorular öğrencinin dikkatini toplamasını ve daha istekli derse katılımını sağlamıştır. Teknolojik materyallerin kullanımı öğrenimi kolaylaştırmış daha zevklı bir ders geçmesi amaçlanmıştır. genel olarak öğretmenin diksiyonu güzeldi ancak sesini daha etkili kullanabilirdi.öğrencilerle göz teması da iyiydi. teşekkür ederim...
Murat Güntürk
12.04.2011 15:59:16


Öğretmenin konuya başlamadan önce öğrencilerin dikkatini çekmek ve konuya odaklanmalarını sağlamak için yaptığı açıklama güzeldi.Dersin powerpointteki görsellerle desteklenmesi,materyal kullanımı, öğrencilerin derste sürekli aktif olmaları ve günlük hayatla bağdaşım kurmaları öğrencilerin konuyu daha iyi kavramaları ve konunun kalıcı olması açısından etkilidir.her öğrencinin önünde bilgisayar olması ve öğrencilerin Geogebra programını kendisinin kullanması dersin verimliliğini oldukça arttırmıştır.
Burcu Boğar
13.04.2011 19:47:42

Yorum Ekle
Adınız
Email Adresiniz
Yorum
Teknolojinin Matematik Eğitimine Entegrasyonu