TME² NEDİR? VİDEO ÖRNEK OLAY VERİ BANKASI KADROMUZ TUBİTAK DESTEĞİ İŞ BİRLİĞİ KURUMLAR MAKALELER KONGRELER KAYNAKLAR
ANA SAYFA LİNKLER İLETİŞİM
Çevre ÖLÇme
DERS BİLGİSİ
ÖN GÖRÜŞME
DERS
SON GÖRÜŞME
ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ
UZMAN DEĞERLENDİRMESİ

Adobe Acrobat Reader için tıklayınız
  KULLANIM KILAVUZU
Websitemizden Nasıl Faydalanabilirsiniz?
Kullanım Kılavuzu için tıklayınız
  Tüm Videoyu Oynat
Şu an 4. Sınıf öğretmeni Necmi ÇELİKTEN'in ders videosunu izlemektesiniz.
YORUMLAR

Öğrencilerin derse ilgisi bilindik bir oyunla çekilmiş ve konu amacına uygun olarak hissetirlmiş.Derse girişte konuya dikkat çekme gayet başarılı yapılmış.Çevre hesaplamaları öğrencinin aktif katılımıyla birlikte, somut bir şekilde görselleştirilerek sunulması gayet iyi. Öğrenci öğrenme sürecinin içinde aktif bir halde buda algıyı ve motivasyonu yükselticektir. Kare ve dktörtgenin çevre hesaplamalarını exel programıyla yaptılar yani(7*4 komutu girdiklerinde 28 sonucu alındı ama aynı sistem düzgün şekli olmayan cisimlerde kullanılınca yani exelin sonuç bildireceği bir işlem girdisi yapılamadı çocuklar şekillerin çevresini elleriyle hesapladı. Bu bence önemli bir ayrıntı. Her bir öğrencinin yapmıs olduğu şekillerdeki çevre hesaplamalarının exelde sonuca götüren girdisi olmadığı için sıkıntı olabilir. şekiilerin içinin dolguyla renklendirlmesi acaba ilerde alanı öğretmeye çalışırken sıkıntı olur mu diye de 2. bir soru olarak takıldı aklıma? Bunun dışında matematik dersinin bilgisayar destekli yapılması, öğrencilerin konuyu daha iyi ve somut kavramasını sağlamış diyebirim.
Ergül KOTAN
09.04.2011 21:53:53


Herşeyi ile iyi planlanmış bir dersti. Konuya girişte öğrenciler "yağ satarım bal satarım" oyunu ile çok iyi güdülenmiş. Ayrıca derse geçişte de bu oyun çok etkili. Teknoloji ile matematik dersi çok güzel bir şekilde işlenmiş.Öğrencilerin derse daha aktif katılmalarını sağlamış. Dersin sonunda değerlendirme etkinlikleri yapılarak amacına uygun olarak bitirilmiş.
Tuğçe ORHAN
09.04.2011 18:24:03


Öğrencilerin derse olan ilgisi onların seviyelerine uygun bir oyunla arttırılmıştır.Dersin giriş bölümü açısından oldukça etkili bir yöntemdir.Öğrencilerin aktif katılımıyla ders daha akıcı geçmiştir.Çeşitli programların kullanılmasıda dersin daha verimli işlenmesini sağlamıştır.Ders sonunda değerlendirme etkinliği yapılmışır ve ders amacına uygun olarak sonlandırılmıştır.
Atiye Güçlü
14.04.2011 12:25:23

Yorum Ekle
Adınız
Email Adresiniz
Yorum
Teknolojinin Matematik Eğitimine Entegrasyonu