TME² NEDİR? VİDEO ÖRNEK OLAY VERİ BANKASI KADROMUZ TUBİTAK DESTEĞİ İŞ BİRLİĞİ KURUMLAR MAKALELER KONGRELER KAYNAKLAR
ANA SAYFA LİNKLER İLETİŞİM
Üçgen, Kare, Dikdörtgen ve Çember
DERS BİLGİSİ
ÖN GÖRÜŞME
DERS
SON GÖRÜŞME
ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ
UZMAN DEĞERLENDİRMESİ

Adobe Acrobat Reader için tıklayınız
  KULLANIM KILAVUZU
Websitemizden Nasıl Faydalanabilirsiniz?
Kullanım Kılavuzu için tıklayınız
  Tüm Videoyu Oynat
Şu an 2. Sınıf öğretmeni Sedat BİLİR'in ders videosunu izlemektesiniz.
YORUMLAR

Yapılandırmacı yaklaşıma uygun bir ders süreci karşımıza çıkıyor videoda. Bu yaklaşıma uygun olarak slayttaki şekillerin ne olduğu çocuklara buldurulmuş. geometrik cisimlerden yola çıkılması çocukların şekilleri kafasında somutlaştırmasında önemli yer tutmaktadır. Slayttaki bilgiler önce sesli bir şekilde çocuklara okutuluyor. Çocukların hem görsel olarak görmesi sağlanmış hem de işitsel olarak dinlemeleri sağlanmış.Şekillerin birbiriyle karşılaştırılarak verilmesi şekillerin ayırt edilmesini kolaylaştırır. Teknolojiden bütün çocuklar eşit şekilde yararlanıyor ve şekillerin anlaşılması için kullanılan cabri programı oldukça güzel bir program. Hocanın anlatımına göre bu programı kullanmayı öğrendim diyebilirim. Hocanın öğrencilerine "Buyrun Esma" şeklinde hitap etmesi de hoşuma gitti. cabri programı için teşekkürler...
Huriye AKDAĞ
08.04.2011 19:59:59


Geometrik şekillerden yola çıkarak yüzey şekillerine geçiş yapması konunun anlaşılması ve önceki konularla bağdaştırılması adına güzel bir girişti.Günlük hayatta nerelerde karşımıza çıkar, şekiller nasıl çizilir bunlar bilgisayar üzerinde gösterildi. Programram kullanılarak üçgen ve üçgensel bölge tam olarak verildi.Konunun tekrar edilmesi ve pekişmesi için program tek başına yeterli oldu.Yapılandırmacı yaklaşıma göre anlatmaya çalıştı ama geometrik şekillerin özelliklerinin slayt üzerinde okunması ezber bilgi olarak verildi bu nedenle tam olarak bu yaklaşıma göre bir konu anlatıma olduğu söylenemez.
Gülşen ASALAN
10.04.2011 20:17:15


Öğrtmenin derse getirdiği geometrik cisimler konuyu somutlaştırmış ve öğrencilerin dersi anlamalarını kolaylaştırmıştır.Slayttan şekillerin ne olduğunu çocuklara buldurmuş.Çoukların daha ıyı anlamaları için günlük hayattan örnek oarak defter, sıra üzerinde gösterilmesi güzeldi.Öğrtmen matematik öğretiminde teknolojiyi de işin içne katark işlemesi çocukların hem işitsel hem de görsel olarak konuyu öğrenmelerini sağlamıştır.Bu konun öğretiminde yararlanılan cabri programı oldukça iyidi.Öğretmenin konu anlatım sırasında kullandıgı yöntem ve teknikler,yararlandığı materyaller,öğrencilere hitap şekli yapılandırmacı yaklaşıma ve çocukların düzeyine uygundu.Bu güzel konu anlatımı için tesekkür ederim.
Fatma Kılıç
10.04.2011 20:29:25

Yorum Ekle
Adınız
Email Adresiniz
Yorum
Teknolojinin Matematik Eğitimine Entegrasyonu