TME² NEDİR? VİDEO ÖRNEK OLAY VERİ BANKASI KADROMUZ TUBİTAK DESTEĞİ İŞ BİRLİĞİ KURUMLAR MAKALELER KONGRELER KAYNAKLAR
ANA SAYFA LİNKLER İLETİŞİM
Geometrik Cisimler ve Şekiller
DERS BİLGİSİ
ÖN GÖRÜŞME
DERS
SON GÖRÜŞME
ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ
UZMAN DEĞERLENDİRMESİ

Adobe Acrobat Reader için tıklayınız
  KULLANIM KILAVUZU
Websitemizden Nasıl Faydalanabilirsiniz?
Kullanım Kılavuzu için tıklayınız
  Tüm Videoyu Oynat
Şu an 2. Sınıf öğretmeni Levent SARAY'ın ders videosunu izlemektesiniz.
YORUMLAR

slaytta getirdiği günlük hayatta kullanılan aletlerin hangi geometrik şekle benzediğini öğrencilere sorması yerinde ve çok güzel olmuş.Bu resimleri çocuklara yorumlattırması öğrenciyi derse katma babında yerinde bir etkinlik olmuş.somutlaştırma bakımından sınıfa getidiği konserve kutusu amacına uyun bir materyaldir.Öğrencilere uygulattığı webquest çalışması dersin içeriği bakımndan uygun bir etkinlik olmuş.Aşama aşama öğrencilere anlatılması ve uygulattırılması dersin kalıcı bir şekilde uygulamalı olarak öğretilmesini sağlamış.Daha sonra yapılan projelerin sınıfta sergilenmesi ve bu projeler üzerinde çocukların konuşturulması çok güzel ve etkili olmuş.Ayrıca öğretmenin ses tonu gayet güzel ve başarılı bir sunum olmuştur.Bu güzel dersten dolayı çok teşekkür ederiz.:)
halime ceran
09.04.2011 14:35:07


Geometrik şekiller ve cisimler konusu webquest çalışması için oldukça yerinde bir proje sağlamaktadır ve öğrencilerin projelerinde oyun parkı tasarlamaları günlük yaşamlarıyla bağlantı kurmalarını ve kişisel gelişim seviyelerinde ödev tasarlamalarını sağlamıştır. Webquest çalışmaları ayrıca iş birliği yapmayı öğrenciye grup içerisinde çalışmasını ön plana çıkarmaktadır. Öğrencilerin becerilerine göre heterojen olarak dağılması gerektiği konusunda öğretmenin öğrencileri bilgilendirmesi çok doğru bir yaklaşım olmakla birlikte öğretmenin proje sürecindeki her noktayı ayrıntılı olarak öğrencilere anlatması çalışmayı daha başarılı hale getirmiştir. Değerlendirme ölçütlerinin önceden öğrenciye anlatılması öğrencilerin hangi noktalara dikkat etmesi gerektiğini öğrenmesini sağlamıştır ve değerlendirmenin objektifliğini artırmıştır.
Halil ERTEN
10.04.2011 14:33:50


Ders sırasında öğrenimi destekleyici bilgisayar ve internet gibi teknolojik araçlardan yararlanılması öğrencileri aktif kılmıştır. Derse girişte, dikkati çekme amacıyla görsellerden yararlanılmış ancak öğrencilerin gördüklerini ifade etmelerini sağlayan bir ortam oluşturulmadan, öğretmen tarafından tanımlandığı gözlenmektedir. Öğrencilere ders sürecinde gerçekleştirecekleri webquest uygulaması hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Öğretmen sade bir dil ile anlatımını gerçekleştirmiştir. Sınıftaki öğrencilerin çoğunun interneti kullanabildiği görülmekte bu nedenle webquest ile derse olan ilgilerinin oldukça arttığını düşünmekteyim. Çalışmanın gruplar halinde gerçekleştirilmesi işbirliği, yardımlaşma ve dayanışma gibi değerlerin kazandırılması açısından önemlidir. Öğretmenin öğrencilerinin yapabileceklerine olan inancını güzel cümlelerle belirtmesi projeye olan ilgiyi artırmıştır. Öğrencilerin hazırladıkları maketlere bakıldığında bu çalışmayı severek ve amaca uygun bir şekilde sonlandırdıkları gözlemlenmektedir. Gerçekleştirilen sunumlarda öğretmenin öğrencilerinin söylemek istediklerini anlayarak konuşmalarına destek olduğu ve onları yüreklendirdiği görülmektedir. Bir öğrencinin daireyi yuvarlak olarak belirtmesi üzerine öğretmenin anında düzeltme yapması öğrenmeyi kolaylaştırmıştır. Ayrıca öğrencilerin yorum yapması, onların düşüncelerine önem verildiğini hissetmelerini sağlamıştır. Webquest tekniğinin matematik konularının günlük hayata uygulanması anlamında son derece etkili olduğu görüşündeyim. Bu durum bu derste de somut bir şekilde görülmektedir. Ezgi Ersoy
Ezgi Ersoy
10.04.2011 21:40:53

Yorum Ekle
Adınız
Email Adresiniz
Yorum
Teknolojinin Matematik Eğitimine Entegrasyonu