TME² NEDİR? VİDEO ÖRNEK OLAY VERİ BANKASI KADROMUZ TUBİTAK DESTEĞİ İŞ BİRLİĞİ KURUMLAR MAKALELER KONGRELER KAYNAKLAR
ANA SAYFA LİNKLER İLETİŞİM
Doğal Sayılarda Toplama İşlemi
DERS BİLGİSİ
ÖN GÖRÜŞME
DERS
SON GÖRÜŞME
ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ
UZMAN DEĞERLENDİRMESİ

Adobe Acrobat Reader için tıklayınız
  KULLANIM KILAVUZU
Websitemizden Nasıl Faydalanabilirsiniz?
Kullanım Kılavuzu için tıklayınız
  Tüm Videoyu Oynat
Şu an 2. Sınıf öğretmeni Baise EROĞLU'nun ders videosunu izlemektesiniz.
YORUMLAR

Doğal sayılarda toplama işlemini anlatırken somut materyallerin etkili olarak kullanıldığı görülmekte, teknolojiyi matematik dersinde etkili bir şekilde kullanıldığı görülmektedir. teknolojik araç-gereçler bakımından dersin oldukça zengin olduğu görülmektedir. Tepegöz yardımıyla sayılar oluşturulmuş, öğrencilerin bu etkinliğe etkin katılım göstermiştir. Powerpoint sunumunda yapılan modellemenin animasyonlarla desteklenmesinin öğrencilerin derse katılımını desteklediği, dikkatlerini çektiği gözlemlenmektedir. Öğretmen bilgisayarda yer alan oyunla farklı öğrenme biçimlerinde öğrenen öğrencilere de hitap ettiği görülmektedir. Öğrenciler özellikle bilgisayardaki oyunda sürece etkin katılım gösterdikleri söylenebilir. Dersin sonuç bölümünde çalışma yaprakları kullanılarak derste oluşabilecek kavram yanılgılarının önüne geçilmeye çalışılmıştır. Öğretmenin dersin işlenişine oldukça hakim olduğu, konu alanı yeterliğine sahip olduğu, sınıf yönetimini uygun olarak yaptığı ve süreci öğrenci merkezli yöntemlerle işlediği görülmektedir.
Elif
06.04.2011 14:45:16


Sayıların anlatımında somut materyallerin kullanımı bilhassa küçük yaştaki çocuklar için çok faydalı olmuş.Ayrıca aktif eğitimle öğrencilerin konuyu anlamalrı kolaylaşmıştır.Yalnız öğrencilerin fazla bilgisayardan yararlanmalarının önüne geçmek gerekir.Çünkü bu durum ilerki yıllarda öğrencilerin dersleri öğrenmelerinde sıkıntı yarabileceği gibi motivasyonlarını da olumsuz etkiliyebilir.Genelde öğretmenin derse ve sınıfa hakimiyeti iyi
SÜHA YILMAZ
07.04.2011 16:36:38


Doğal sayılarda toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemleri anlatılırken kullanılabilecek olan tepegöz ve birlik, onluk, yüzlük bloklar etkili olarak kullanılmıştır. Öğretmen tepegözle öğretimden sonra bilgisayarda powerpoint sunusu göstermiştir. Kullanılan materyaller somut işlemler döneminde bulunan öğrencilere uygundur. Derste "oyun oynayacağız" diyerek ilgi çekmesi öğrencilerin etkin katılımını sağlamaktadır. Onluk ve birlik bloklar tam olarak tanıtılıp, bilgisayar oyunu ve powerpoint sunusuyla desteklendikten sonra tekrar tepegöz etkinliğine geçilmiş ve toplama işlemi yapılmıştır. Çalışma yaprakları dağıtılmış ve sunumlara benzerlik gösteren soruları öğrenciler modelleyerek çözmüşlerdir. Sınıf yönetimi başarılı bir şekilde yürütülmüştür.
Sultan
09.04.2011 20:22:06

Yorum Ekle
Adınız
Email Adresiniz
Yorum
Teknolojinin Matematik Eğitimine Entegrasyonu