TME² NEDİR? VİDEO ÖRNEK OLAY VERİ BANKASI KADROMUZ TUBİTAK DESTEĞİ İŞ BİRLİĞİ KURUMLAR MAKALELER KONGRELER KAYNAKLAR
ANA SAYFA LİNKLER İLETİŞİM
Açı Çeşitleri
DERS BİLGİSİ
ÖN GÖRÜŞME
DERS
SON GÖRÜŞME
ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ
UZMAN DEĞERLENDİRMESİ

Adobe Acrobat Reader için tıklayınız
  KULLANIM KILAVUZU
Websitemizden Nasıl Faydalanabilirsiniz?
Kullanım Kılavuzu için tıklayınız
  Tüm Videoyu Oynat
Şu an 4. Sınıf öğretmeni Timuçin ÇAVUŞ'un ders videosunu izlemektesiniz.
YORUMLAR

Konuyu günlük yaşamla ilişkilendirerek iyı bir güdüleme sağlamıştır.Açıları bilmemezin,öğrenmemizin neden gerekli olduğu üzeride durması çoçukların konuya dikkatlerini çekmeyi sağlamıştır.AÇI çeşitlerinin arasındaki farkı vermek için tepegözle en iyi şekilde vemiştir.Teknolojinin matematik öğretiminde kullanımasına çok uygun bir konudur.Öğretmen sınıf yönetimini en iyi şekilde sağlamıştır.
AYŞE YORULMAZ
09.04.2011 12:30:42


Geogebra etkinliğiyle öğrenilen konu pekiştirilmiş birebir uygulama imkanı sağlanmıştır.BU süreç öğretmen tarafından kontrol edilip öğrencilere sürekli dönüt verilmiştir.Konu sonunda verilen ödev süreci en iyi şekilde ölçebilecek dersin işleniş stiline en uygunudur.Soyut olan bu konuyu somutlaştırma ve teknoloji desteğiyle verilmesi gerekenler en iyi şekilde verilip öğrenci merkezli bir ders işlemenin örneğidir.Öğretmen konuya ve sınıfa çok hakimdir.
AYŞE YORULMAZ
09.04.2011 12:43:01


Öğretmen konuyu anlatırken teknolojiyi çok güzel kullanmış. dersi öğrenci merkezli anlatmış. Konuyu somutlaştırmış ve öğrencilerden dönüt almıştır. Tepegözü kullanarak asetat kağıtları ile açı çeşitlerini örneklemiş. Dersi sınıfta işledikten sonra öğrencileri teknoloji sınıfında bilgisayar ile geogebra programını kullanarak pekiştirmiş ve her öğrencinin geogebra kullanımını sağlamıştır. Geogebradan en güzel açı çeşitlerini çizenin çıktısının alınacağını söylemesi, en güzel örneği çizen öğrencinin seçilmesi ve çıktıyı bilgisayarı kullanan öğrenciye aldırması da güzel bir örnek olmuştur.
SERKAN ÇAĞLAR
10.04.2011 15:32:29


öğretmenin konu ile ilgili bilgi ve becerileri teknolojiyle birleşince çok anlamlı ve verimli bir ders olmuştur. labaratuvardaki etkinlikler öğrencilere somut yaşantılar sağlaması ve yaparak yaşayarak öğrenme hususunda çok önemlidir.öğretmenin sunudan hareketle konuyu günlük yaşamla bağdaştırıp örnekler vermesi de diğer önemli ve güzel bir noktadır.
hanife ipekten
13.04.2011 10:40:40


Öğretmen derse geçmeden önce anlatacağı konuyu belirtmiş ve öğrencileri ilk olarak güdülemeye çalışmıştır. Anlatılan açılar konusunda öğretmen günlük hayatla ilişkilendirerek çocukların derse olan ilgisini artırmaya çalışmıştır. Verilen örnekler günlük hayattan olması çocuğun dersi daha iyi anlamasını sağlamıştır. Verilen örneklerle dersi somutlaştırmıştır.Öğrencilerin derse katılımını sağlamış ve bütün sınıfı derse katmaya çalışmıştır. Kullanılan teknoloji materyalleriyle dersi hem zevkli hala getirmiş hem de dersin daha iyi anlaşılmasını sağlamıştır. Öğretmen tahtayı kullanmayı ihmal etmemiş fakat tahtayı düzensiz kullanmıştır. Öğretmen yeterince konuya hakim ve sınıf kontrolü bakımından oldukça iyidir.Öğretmen öğrencinin seviyesine inebilmiştir.Kullanılan geogebra programı öğrencilerin dikkatini çekmiş ve ders bu programda çok iyi bir şekilde sürdürülmüştür.
Hasan DİKMEN
13.04.2011 23:56:07

Yorum Ekle
Adınız
Email Adresiniz
Yorum
Teknolojinin Matematik Eğitimine Entegrasyonu