TME² NEDİR? VİDEO ÖRNEK OLAY VERİ BANKASI KADROMUZ TUBİTAK DESTEĞİ İŞ BİRLİĞİ KURUMLAR MAKALELER KONGRELER KAYNAKLAR
ANA SAYFA LİNKLER İLETİŞİM
Doğal Sayılarda Çarpma İşlemi İle İlgili Problem Çözme
DERS BİLGİSİ
ÖN GÖRÜŞME
DERS
SON GÖRÜŞME
ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ
UZMAN DEĞERLENDİRMESİ

Adobe Acrobat Reader için tıklayınız
  KULLANIM KILAVUZU
Websitemizden Nasıl Faydalanabilirsiniz?
Kullanım Kılavuzu için tıklayınız
  Tüm Videoyu Oynat
Şu an 4. Sınıf öğretmeni Fadime GENCER'in ders videosunu izlemektesiniz.
YORUMLAR

öncelikle öğretmenimizi tebrik ediyorum.çok güzel bir ders işleyiş şekli olduğu için.eğitim sistemimizin istediği tam bir öğretmen modeli. dersi daha çok öğrencilerle beraber işlemesi dersi eğlenceli hale getirmiş. öğrencilerine grupça çalışmayı tavsiye edip ve grubun önemini bir problem üzerinde uygulayarak öğrencinin bireysel çalışması uygun oladığını vurgulayarak yakınsak ilişkinin önemini vurgulamıştır. problemi benim yaptığım gibi öğrenciyi tahtaya çıkarıp ve öğrenciye yaptırmamıştır:))))
menderes
08.04.2011 21:06:17


Problem çözmeye geçmeden önce doğal sayılarla çarpma işlemini ve kullanım alanlarını hatırlatmak amacıyla öğretmen, sınıfa sorular yöneltmiş. Öğrenciler bu soru-cevaplarla konuyu hatırlamış oldular. Öğrencilere problem çözme basamakları da hatırlatıldı. Bilgisayardan görüntülü problam öğrancilere izlettirildi. Bu problemi anlayıp grupça çözmeleri istendi. Grup çalışmasının kullanılması öğrencileri etkin hale getirmiştir. Problemi çözen gruplar, çözümü fon kağıdına yazdı. Bu çözümler tahtada grup elemanları tarafından açıklandı. Diğer öğrenciler de düşüncelerini aktardı. Tartışmanın da kullanılması, dersi daha da etkili hale getirmiştir. Öğrencilerin kendilerini ifade etmeleri sağlanmıştır. Yapılandırmacı yaklaşıma uygun olabilecek bir ders işlenmiştir. Derste teknoloji kullanılarak konu somutlaştırılmıştır. Öğretmenimize teşekkür ederim.
Havva
10.04.2011 17:15:14


Öğrencilere yöneltilen problem durumu farklı düşünmeyi gerektirebilecek,daha farklı açılrdan bakılabilecek bir soruydu ve bu da grup çalışması içerisindeki etkileşimi,tartışmayı,fikir alışverişini etkin hale getirmektedir.Bundan dolayı problem durumu dört işlemin ve özellikle çarpma işleminin pekiştirilmesi açısından uygundur.Sınıfın işbirlikli öğrenme göz önünde tutularak gruplara ayrılması farklı bakış açılarını görmek ve hataları farkedebilmek açısından daha uygun olmuş.Öğrencilerin problemi görsel olarak yansıda görmesi ve sesin görüntüler ile birlikte verilmesi sorunun mantığa yatmasını kolaylaştırmıştır.Bu da teknolojinin matematik öğretimine entegrasyonu açısından çok uygun olduğunu göstermektedir.Öğretmen tartışma ortamını desteklemiş ve öğrencileri yönlendirmiştir,sınıfın grup çalışmasının amacını kavradığı buradan da anlaşılmaktadır.Buluş yoluyla öğretim yaptırılmıştır,bireysel fikirler grup fikrine ve grup fikirleri de sınıfın görüşlerine sunulmuş beklenilen etkileşim olumlu yönde sağlanmıştır.Gerek kullanılan öğretim yöntem ve teknikleri,gerek yönlendirmeler ve problem açısından gerekse teknolojinin matematiğe entegrasyonu açısından başarılı bir ders olmuştur,örnek bir ders niteliğindedir.
fidan kurt
10.04.2011 20:46:39

Yorum Ekle
Adınız
Email Adresiniz
Yorum
Teknolojinin Matematik Eğitimine Entegrasyonu