TME² NEDİR? VİDEO ÖRNEK OLAY VERİ BANKASI KADROMUZ TUBİTAK DESTEĞİ İŞ BİRLİĞİ KURUMLAR MAKALELER KONGRELER KAYNAKLAR
ANA SAYFA LİNKLER İLETİŞİM
Dönüşüm Geometrisi
DERS BİLGİSİ
ÖN GÖRÜŞME
DERS
SON GÖRÜŞME
ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ
UZMAN DEĞERLENDİRMESİ

Adobe Acrobat Reader için tıklayınız
  KULLANIM KILAVUZU
Websitemizden Nasıl Faydalanabilirsiniz?
Kullanım Kılavuzu için tıklayınız
  Tüm Videoyu Oynat
Şu an 8. Sınıf öğretmeni Serdar BAŞARIR'ın ders videosunu izlemektesiniz.
YORUMLAR

Teknoloji hayatımızın bir parçası ve en çokta eğitim alanında çoklu zeka kuramından da hareketle kullanıldığında daha verimli ve olumlu sonuçlar doğurur.Teoriye teknolojiden yararlanırken öğretmenin sunu yoluyla anlatması ve teknoloji ile de uygulamaları çok sayıda ve farklı kapsamlı sorularla gösterebilmesi kalıcılığı açıdan büyük önem taşır.Videodaki öğretmen de eğitimde teknolojinin ve nasıl kullanması gerektiğinin farkında olan işinde iyi bir öğretmen.
Emine GÜNDÜZ
10.04.2011 00:04:09


Öğrencilerin bu konuyu neden bilmeleri gerektiğini açıklayarak dikkat çekmeye çalışan öğretmen, öncelikle konuyu günlük hayatla ilişkilendiriyor. Öğrencilerin ön bilgisini soru sorarak öğrenmesi derse geçişi kolaylaştırıyor. Power point sunusunda günlük hayattaki yansımaları vermesi ve buradan konu anlatımına geçişi akıcılık yaratıyor.Konu anlatırken öğrencilerin çıkarımlara dikkat etmesi onlara soru sorarak cevap alması öğrencilerin derse katılmasını sağlıyor.Anlatılan konunun örneklerle desteklenmesi öğrencilerin akıllarında soru işareti kalmasını engelliyor. Ayrıca derste geogebra kullanımı anlatılıyor, sonra uygulamasının yapılması bu dersin oldukça etkili bir ders olduğunu ve imkanların iyi şekilde kullanıldığını gösteriyor. Son olarak öğrenilerin tek başına yapmalarını isteyerek dönüt almaya çalışması ve ödev vermesi, öğrencilerin konuyu iyice kavramalarını sağlamaktadır.
Funda Özdamar
10.04.2011 17:50:20


Öğretmen konuyla çocukların günlük yaşantıları arasında bağlantı kurarak derse etkili bir giriş yapmıştır.Öğrencileri derse katarak onların aktif olmaları sağlanmıştır.Soru-cevap, beyin fırtınası gibi yöntemler kullanılmıştır.Powerpoint sunusu konunun somutlaşması açısından yararlı olmuştur.Yapılandırmacı yaklaşımda öğrenci bilgiyi öğrenmede pasif değil aktif bir yere sahiptir.Öğrenci merkezli bir modeldir.Öğretmen, yapısalcı yaklaşıma uygun bir ders işlemiştir.Ders sonundaki geogebra programı ise etkili bir şekilde kullanılmıştır.
Oktay Kahrıman
11.04.2011 21:40:19

Yorum Ekle
Adınız
Email Adresiniz
Yorum
Teknolojinin Matematik Eğitimine Entegrasyonu