TME² NEDİR? VİDEO ÖRNEK OLAY VERİ BANKASI KADROMUZ TUBİTAK DESTEĞİ İŞ BİRLİĞİ KURUMLAR MAKALELER KONGRELER KAYNAKLAR
ANA SAYFA LİNKLER İLETİŞİM
Tablo Oluşturma
DERS BİLGİSİ
ÖN GÖRÜŞME
DERS
SON GÖRÜŞME
ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ
UZMAN DEĞERLENDİRMESİ

Adobe Acrobat Reader için tıklayınız
  KULLANIM KILAVUZU
Websitemizden Nasıl Faydalanabilirsiniz?
Kullanım Kılavuzu için tıklayınız
  Tüm Videoyu Oynat
Şu an 1. Sınıf öğretmeni Abdullah ELGÜN'ün ders videosunu izlemektesiniz.
YORUMLAR

Öğretmen tablo oluşturmayı anlatırken ilk başta günlük yaşamın içinden bir videoyu öğrencilere izleterek teknolojiyi matematik öğretimine katmıştır.Öğretmen videodan yararlanarak öğrencilere soru cevap yöntemini kullanarak tablo oluşturmuştur.Daha sonra bilgisayar odasında paint programında öğrencilerle beraber tablo oluşturma yapılmıştır ve böylece teknoloji matematik dersinde etkili kullanılmıştır.Öğrenciler uygulamalara etkin bir şekilde katılmıştır.Öğrenciler verilen çalışma kağıtlarını doldurarak konuda oluşabilecek kavram yanılgılarının önüne geçilmesi sağlanmıştır.Öğretmen dersin işleyişinde sınıfa hakim olduğu konu alanında uzman olduğu ve sınıfla iletişiminin iyi olduğu görülmektedir.
082002018 ALİ GÖRGÜ
08.04.2011 21:44:47


Öğretmenin günlük yaşamdan bir örnekle dikkat çekmesi ve konuya girmesi güzel.Bilgiyi direk vermek yerine sürekli öğrencilere sorular yönelterek, öğrencinin bilgiye ulaşmasını sağlamaktadır. Ayrıca matematik öğretiminde teknolojiyi etkin bir şekilde kullanmıştır.Tablo oluştururken yine öğrencilerle birlikte oluşturulmuştur.Bu çalışma yaprakları ile pekiştirilmiştir. Bilgisayarda da tablo oluşturuldu.Öğrenciler ders boyunca aktifler.Ancak bütün ders boyunca futbol maçı üzerinden örnek gösterildi. Bilgisayarda daha farklı birşeyin tablosu yaptırılabilirdi.Daha kalıcı olması için de dersin sonunda tablo oluşturma ile ilgili kavramlar tekrar edilebilirdi.
Nursel
10.04.2011 15:18:01


Derse başlama şekli güzel. Çocukların ilgisini çekebilecek ki zaten kendi maç videoları mutlaka ilgilerini çekecektir.Videodan hareketle sorular sorarak konuya geçiş yaptı. Yeni sistemde de istenilen bu. Çocukların düzeyine inip, günlük yaşantılarından örnekler vererek konuyu anlatmak. Karşılıklı konuşuyormuş gibi konuyu anlatıyor, tahta da şeklini çiziyor ve tablo da olmazsa olmazları çocuklara veriyor. Daha sonra öğrencileri etkin kılıp, verilen çalışma kağıtlarını dodurmalarını istiyor. Teknolojiyi de işin içine katarak, çocukların etkin olduğu çalışma yaptırdı, bunu çok beğendim. 1. sınıf çocuğunun etkin kılınması çok güzel. Fakat hep maç skorları üzerinden gidip, o yönde tablo oluşturtması yanlış. Yanlışdan ziyade çocukların öğrenimi kısır kalabilir. farklı örnekler mutlaka verip, ondan sonra araştıma ödevi vermeliydi.
özlem DEVELİ
11.04.2011 14:16:43


Önceden oynanmış oldukları maçı videoya almaları ve bunu derse getirmeleri,videoyu konuyla ilişkilendirmesiyle dikkat çekilmiştir.Tablonun nasıl oluşturulduğunu belirtiyor.Tabloyu önce öğrencilerle sınıfta yapması güzel daha sonrada bu tabloyu paınte yaptırması teknolojiyi öğrencilere de kullandırtması öğrencileri de aktif duruma getirmiştir.Ancak tek örenek üzerinde konuyu götürmesi tablo oluşturma konusu için yetersiz olmuştur.
Mehmet Sıddık Güler
11.04.2011 14:38:33


Tablo oluşturma konusuna yaşanmış bir olaydan yani kendi oynamış oldukları futbol maçından yola çıkarak başlamak oldukça güzel. Videodan oynanan maçı izlemek ve o maçla ilgili öğretmenin sorular sorarak birlikte tablo oluşturmaları öğrenciler açısından oldukça etkili olacaktır. Tabloyu önce öğrencilerle birlikte sınıfta yapması ve ardından paint programında aynı tabloları öğrencilerin oluşturması öğrenciyi aktif kılmıştır. Fakat paint programında önceden verilen örnek yerine başka bir örnek yapılsaydı ve bundan sonra sınıfta yapılan örneği (maçla ilgili olan) tablolaştırma işini öğrenciler kendileri yapsalardı daha etkili olacağını düşünüyorum
Emel Sarıtaş
19.04.2011 14:42:50

Yorum Ekle
Adınız
Email Adresiniz
Yorum
Teknolojinin Matematik Eğitimine Entegrasyonu