TME² NEDİR? VİDEO ÖRNEK OLAY VERİ BANKASI KADROMUZ TUBİTAK DESTEĞİ İŞ BİRLİĞİ KURUMLAR MAKALELER KONGRELER KAYNAKLAR
ANA SAYFA LİNKLER İLETİŞİM
Nesne ve Şekil Grafiği
DERS BİLGİSİ
ÖN GÖRÜŞME
DERS
SON GÖRÜŞME
ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ
UZMAN DEĞERLENDİRMESİ

Adobe Acrobat Reader için tıklayınız
  KULLANIM KILAVUZU
Websitemizden Nasıl Faydalanabilirsiniz?
Kullanım Kılavuzu için tıklayınız
  Tüm Videoyu Oynat
Şu an 2. ve 3. Sınıf öğretmeni Nehir YILMAZ'ın ders videosunu izlemektesiniz.
YORUMLAR

Öğretmen derse uygun bir giriş yaparak öğrencilerin dikkatini işlenecek olana konuya çekti. Konuyla ilgili olarak girişte sorular sordu öğrencilere fakat cevaplandırmaları için yeterli zaman vermedi, çoğunlukla kendisi cevaplandırdı. Öğrencileri gruplara ayırdı etkinliklerde. Amaca uygun olarak araç-gereç ve materyalleri etkili bir biçimde kullandı. 3. sınıf öğrencilerini konuyla ilgili olarak ödevlendirdi, fakat çalışmalarını iyi planlayamadı. 2. sınıflarla öğretmenli olarak dersi etkin işledi.Yazı tahtasını etkili kullandı. Ödevlerini yapan 3. sınıflarla bilgisayar kullanarak çalışma yaptı. Onlara rehberliğini etkili yaptı. Çalışmalardaki hataları düzelttirdi, eksiklikleri tamamlattırdı. Değerlendirme etkinliğini sınıfta yapmadı, performans ödevi olarak verdi.
Ali Rıza ERDEM
09.04.2011 16:45:03


Öğretmen Nehir YILMAZ derse girişini basitten karmaşığa ilkesini gözeterek yaptı.Öğrencilerin ilgisini topladı.hem 2 hem 3. sınıf ogrencılerıne yetısmekte zorlansa da konunun kavratılmasında başarılı idi.3. sınıflara yaptırdıgı bilgisayar calısması ve 2. sınıflara yaptırdıgı etkinlik , çocukların gunluk hayatlarına karsılasması muhtemel nesnelerın gorulmesını sagladı. dersın sonunu odev vererek kapattı ve ogrencilerin okul dısında da konudan uzaklasmasını onledı.
Burak Aytulu
10.04.2011 02:17:51


Grafik ve tablo oluşturma konsu öğrencilerin aslında hayatında olan bir konudur. Gün içerisinde farkında olmadan bazı nesneleri kendi içerisinde ayırt ediyorlar ya da grup oluşturuyolar. Öğretmende konuyu anlatırken çocukların günlük yaşamından konuyu anlatmaya çalışmış ve bu ders anlatım tekniği konu için çok iyi bir tekniktir. dersle ilgili kavramlar verildikten sonra yapılan etkinliklerde dönütlerin anında verilmesi öğrencilerin konuyu daha iyi anlamasına ve anladıklarınında kalıcı olmasını sağlar. Dersin anlatıldığı sınıf birleştirilmiş bir sınıf olmasına karşın öğretmen bu durumunda üstesinden gelerek iki sınıf grubunada dersi çok güzel bir şekilde anlatmıştır. İki sınıfında seviyesine göre gereken yerlerde ayrı uygulamalr vermiştir. dersin sonunda yaptığı genel tekrardan sonra 2 grup içinde ayrı ayrı ödevler vermiştir. Öğretmen bir sonraki konuda ne işleneceğinide öğrencilere söyliyerek hazırlıklı gelmelerini sağlamıstır.
Abdullah Canpolat
11.04.2011 00:29:47


Öğretmen sorularla yansıyla ve mayeryallerle derse dikkat çekti. Yazı tahtasını da kullanarak öğrencileri tahtaya kaldırarak derse katılımı sağladı. 3.sınıf öğrencilerine bilgisayar çalışmasında rehberlik etti. Öğrencilerin çalışmalarını sergileyeceğini söyleyerek pekiştireç vermiş oldu.
BURÇİN ŞEN
11.04.2011 02:24:59

Yorum Ekle
Adınız
Email Adresiniz
Yorum
Teknolojinin Matematik Eğitimine Entegrasyonu