TME² NEDİR? VİDEO ÖRNEK OLAY VERİ BANKASI KADROMUZ TUBİTAK DESTEĞİ İŞ BİRLİĞİ KURUMLAR MAKALELER KONGRELER KAYNAKLAR
ANA SAYFA LİNKLER İLETİŞİM
Çember ve Özellikleri
DERS BİLGİSİ
ÖN GÖRÜŞME
DERS
SON GÖRÜŞME
ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ
UZMAN DEĞERLENDİRMESİ

Adobe Acrobat Reader için tıklayınız
  KULLANIM KILAVUZU
Websitemizden Nasıl Faydalanabilirsiniz?
Kullanım Kılavuzu için tıklayınız
  Tüm Videoyu Oynat
Şu an 7. Sınıf öğretmeni Fatmanur ÇAKAN'ın ders videosunu izlemektesiniz.
YORUMLAR

Öğretmenin anlatımı seviyeye ugun bir şekilde ilerlemiş.Özellikle öğretmen öğrenciyi aktif kılarak soruların yanıtını onlara buldurmuş.Öğretmen gayet anlaşılır ve düzeye uygun olarak çember ve özelliklerini anlatmış çok beğendim.Kullandığı materyallerde konunun anlaşılması yönünden etkili olmuş.Güzel anlatımından dolayı çok teşekkürler...
Gülay Yiğit
08.04.2011 20:20:19


Öğretmen, öğrencilerin dikkatini derse çekmek için anlatım yöntemini kullanarak çember ve özelliklerinde kısaca söz ederek ders başlamıştır. Ders süresi boyunca öğrencilerin derse aktif olarak katılmalarını sağlamıştır. Derste soru-cevap yönteminden sıkça yararlanmış, öğrencilerin beyin fırtınası yapmaların sağlamıştır. Çemberin özelliklerini anlatırken projeksiyon gösteriminden yararlanmış, öğrencilerin dersi daha iyi anlamalarını sağlamıştır. Dersin anlatımı materyallerle desteklenmiş, kullanılan çember materyali öğrencilerin görsel algılarına hitap etmektedir. Öğretmenin dersin işlenişine oldukça hakim olduğu ve dersi öğrenci merkezli yöntemlerle işlediği görülmektedir. Öğretmenin konuya hakim ve sınıf yönetiminde başarılı olması dersin akıcılığını artırmış, öğrencinin dersi anlamasın kolaylaştırmıştır.
Allattin
09.04.2011 19:35:53


Öğretmen ders kurgusunu seviyeye uygun hazırlamış.Öğrencileri aktif olarak işin içine katmaya çalışmış.Klasik soru cevap yönteminin dışına çıkarak gösterip yaptırma yöntemini daha etkili kullanabilirdi.Ancak seviye de çok düşük olmadığı için problem teşkil etmemiş.Materyal zenginliği derse karşı motivede başarılı olmuş.başarılı bir ders anlatımı olmuş.Öğretmenin emeğine sağlık..
Ömer Kölgekaya
13.04.2011 22:33:29

Yorum Ekle
Adınız
Email Adresiniz
Yorum
Teknolojinin Matematik Eğitimine Entegrasyonu