TME² NEDİR? VİDEO ÖRNEK OLAY VERİ BANKASI KADROMUZ TUBİTAK DESTEĞİ İŞ BİRLİĞİ KURUMLAR MAKALELER KONGRELER KAYNAKLAR
ANA SAYFA LİNKLER İLETİŞİM
Çokgenin Özellikleri
DERS BİLGİSİ
ÖN GÖRÜŞME
DERS
SON GÖRÜŞME
ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ
UZMAN DEĞERLENDİRMESİ

Adobe Acrobat Reader için tıklayınız
  KULLANIM KILAVUZU
Websitemizden Nasıl Faydalanabilirsiniz?
Kullanım Kılavuzu için tıklayınız
  Tüm Videoyu Oynat
Şu an 7. Sınıf öğretmeni Begühan ERAZ'ın ders videosunu izlemektesiniz.
YORUMLAR

Dersin genel akışı öğrencilerin etkin bir şekilde katılımıyla sürmektedir. Öğretmen formülü direk vermek yerine öğrencilere buldurmuştur. Öğretmen süreç boyunca geometri tahtaları ve geogebra programını etkili bir şekilde kullanmıştır. Fakat yapacağı etkinlikten önce amacını söylemeyip öğrencilerin farketmesini sağlasaydı daha etkili olabilirdi. İkişerli gruplar oluşturup ödevlerde birbirlerini sorumlu tutması değerlendirme açısından önemliydi.
nihal dedeoğlu
09.04.2011 19:37:47


Çokgenin özellikleri anlatılırken çivili tahta, kartondan şekiller, Geogebra programı, geometri tahtası gibi teknolojik araç-gereçler kullanılmaktadır. Bu sayede öğrencilerin görsel algılarına hitap edilmekte ve uygulama yoluyla öğrenmede kalıcılık hedeflenmektedir. Derse girişte dikkat çekici bir hikayenin anlatılması ve bunun kartondan şekillerle desteklenmesi çocuğun konuyu hayalinde canlandırmasını sağlamaktadır. Genel olarak öğrencilerin etkin katılımı gözlenmekte ve öğretmenin seriliği, akıcılığı dersi işleniş açısından göze ve kulağa hoş göstermektedir. Ders içinde tablo oluşturulması ve buradan da öğrencilere formülün buldurulması hem kavram yanılgılarının önüne geçmekte hem de ezbere karşı oluşun örneğidir. Öğrencilere matematikte formüllerin ezberlenmemesi gerektiğinin algılatılması olumlu bir tutum olarak göze çarpmaktadır.
Ahmet ALICI
09.04.2011 23:12:54


Derse öğretmenin bir hikaye ile başlaması öğrenciyi derse katmada etkili bir yöntemdir.Çokgenlerin öğretiminde teknolojiden yaralanılması görsellik açısından yararlı olmuştur. Dersin öğretiminde direk formülleri vermek yerine öğrencilerin formülleri kendileri bulması kalıcılık açısından önemlidir. öğretmenin düz anlatım yerine öğrenciyi derste etkin kılması daha öğretici bir sistem olmuştur ve böyle bir sistemde öğrenciler daha başarılı olacaktır.
dilek oğuz
10.04.2011 21:15:12


Öğretmenin derse hikayeyle başlaması,derse olan ilgi ve isteği üst düzeyde tutar.Çokgenlerin özellikleri konusu öğretilirken geogebra programının kullanılması, anlatımın materyallerle desteklenmesi ve öğrencilerin derse katılması öğrenmeyi kolaylaştırıcı ve bilgi kalıcılığını arttırıcı etmenlerdendir.Öğrencilerde verilen çivili tahtalarla kendi istedikleri çokgen modellerini oluşturmalarına imkan verilmiştir.Çokgenin iç açıları formülü ezberletme yerine somutlaştırılıp,öğrenci düşündürülerek verilmiştir ve matematikte formüllerin ezberlenmesine gerek olmadığı kavratılmıştır.Öğretmen dersi gayet acık ve anlaşılır bir dille anlatmış dersin sonunda verdiği ödevlerle anlatılan konunun pekiştirilmesini amaçlamıştır.Verilen ödev çocukların birbirini denetlemesi, ödevi yapamayan arkadaşlarınında konuyu kavraması açısından güzel bir yöntemdir.
Semih SARIYILDIZ
11.04.2011 22:34:58


sitedekin en güzel ders anlatımı.sadece çok fazla çocuklara söz vermemişsiniz soruları hemen sorup kendiniz cevaplıyorsunuz onun dışında mükemmel bir ders anlatımı...saygılarımla..
atıf
20.04.2011 22:32:41

Yorum Ekle
Adınız
Email Adresiniz
Yorum
Teknolojinin Matematik Eğitimine Entegrasyonu